دسته‌بندی نشده

دکتر محمود جامساز


– محمود جامساز گفت: قیمت‌های فعلی کالاهای اساسی نشان‌دهنده این است که حضور ارز ترجیحی در اقتصاد نتیجه‌ای جز رانت و فساد نداشته است.
– دکتر محمود جامساز بیان کرد: هزینه‌های نهاد ریاست‌جمهوری تدبیر و امید بیش از ۶ برابر آخرین رئیس‌جمهور قبلی بود.
– محمود جامساز بیان کرد: دولت با عرضه درصدی از سهام دولتی و با پروپاگاندا و تبلیغات فریبنده، سرمایه‌ها و پس‌اندازهای خرد مردمی را به بورس جذب کرد تا بخشی از کسری بودجه خود را پوشش دهد.
– محمود جامساز بیان کرد: برداشت از صندوق توسعه ملی شبیه استقراض از بانک مرکزی است، چراکه مرجع تامین ریالی آن بانک مرکزی است و در کوتاه‌مدت با توجه به افزایش دارایی‌های خارجی بانک مرکزی اسباب افزایش پایه پولی و تورم را فراهم می‌کند.
– محمود جامساز بیان کرد: افزایش تورم باعث می‌شود کم‌کم مردم به تعهدات خود بی‌توجه شوند و سعی‌شان بر این است تا معیشت خود را در وهله اول تامین کنند و قادر به انجام تعهدات خود نباشند.
– محمود جامساز بیان کرد: بخش اعظم منابعى که از صندوق توسعه ملى در راستاى مهار کرونا و جبران خسارات آسیب‌دیدگان تخصیص یافته بود، صرف قسمت‌های دیگر و به واقع اقتصاد و اهداف سیاسی بر حفظ جان مردم ترجیح داده شد.
– محمود جامساز بیان کرد: متاسفانه نمایندگان مجلس باید به فکر معیشت مردم و رفع مشکلات آنها باشند اما می‌بینیم به دنبال خودروی دنا پلاس و شاسی بلند هستند این در حالی است که نمایندگان ژاپن باید در خانه‌های ۴۵ متری زندگی کنند و با تاکسی هم تردد داشته باشند تا مشکلات مردم را به درستی درک کنند.
– محمود جامساز بیان کرد: برای امسال پیش بینی می‌کنم که رشد اقتصادی به منفی ۱۰ تا ۱۲ درصد سقوط کند.
– محمود جامساز بیان کرد: در صورتی که این حجم از نقدینگی در بخش مولد سرمایه‌گذاری نشود بر میزان بیکاری و کاهش تولیدات اثر مستقیم خواهد گذاشت و با افزایش سطح قیمت‌ها، قدرت خرید مردم کم می‌شود.
– محمود جامساز بیان کرد: در حال حاضر بورس تبدیل به یک کازینوی بزرگ شده که میدان‌داران اصلی آن صاحبان ثروت‌های بادآورده رانتی و شرکت‌های دولتی و فرادولتی هستند که به اطلاعات محرمانه بورس دسترسی دارند.
– محمود جامساز بیان کرد: اگر تا پایان سال میانگین روزانه ارزش معاملات بورس ۱۰‌ هزار‌میلیارد تومان باشد و بورس با احتساب تعطیلات، ۳۲۰ روز در سال فعالیت کند درآمد دولت ۱۵‌ هزار‌ میلیارد تومان از بورس خواهد بود.
– محمود جامساز بیان کرد: افزایش تسهیلات خرید مسکن بارها اتفاق افتاده است اما شاهد هستیم با وجود رکود، قیمت مسکن هر سال بالا می‌رود. بنابراین در بازار مسکن رکود تورمی داریم.
– محمود جامساز گفت: دولت فاقد منابع کافی برای تداوم جدی قرنطینه است و با آغاز موج دوم کرونا هزینه های دولت افزایش می‌یابد.
– اگر این عملیات در یک سیستم اقتصاد آزاد رقابتی و توسط بانک مرکزی اجرا شود، یکی از ابزارهای مناسب بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی و تورم است.
– رشد اقتصادی بالا تضمین کننده رفاه افراد جامعه نیست، زیرا ممکن است در یک کشوری رشد اقتصادی بالایی وجود داشته باشد اما این رشد نامتوازن بوده و به رفاه مردم آن کشور کمکی نکرده باشد.
– هر از گاهی هزاران میلیارد تومان اختلاس افشا می‌شود ولی پول به خزانه برنمی‌گردد و بانک‌ها که جزو منابع مالی هستند و منابع آن‌ها در اختیار افرادی قرار خواهد گرفت که با رانت، قدرت و ثروت در ارتباط هستند.
– در برخى از کشورها اگر تورم هست قدرت خرید جامعه هم به حدی است که توان تامین معیشت را داشته باشند. اما در کشور ما از تورم باید بعنوان گرانى نام برد که به هیچ وجه در ارتباط منطقى با سطح حقوق ها و دستمزدها و درآمد طبقات متوسط نیست.
– پرداخت یارانه‌های جدید مشکلی از بار معیشتی نخواهد کاست، زیرا پس از چندی ارزش این یارانه‌ها هم همانند یارانه‌های ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی به شدت افت خواهد کرد.
– جامساز گفت: آقای روحانی مدعی شده، دولتش ۱.۱ میلیون واحد مسکونی را تکمیل کرده و از سوی دیگر آقای وزیر راه هم گفته ۹۵۰ هزار واحد مسکونی را تا پایان سال خواهد ساخت، پس چرا این آمارها اصلا لمس نمی‌شود؟!
– جامساز گفت: ۵۰ درصد مردم زیر خط فقر زندگی می‌کنند، آن وقت آقای رئیس‌جمهور می‌گوید ۸۴۳ هزار شغل خالص ایجاد کردیم؛ آقای روحانی! اثر این تعداد شغلی که ایجاد کردید کو؟!
– محمود جام‌‌ساز، اقتصاددان در یادداشتی که در اختیار خبرگزاری «نسیم» قرار داده با انتقاد از اظهار نظر معاون اول رئیس جمهور نوشت: بسیاری از مصرف کنندگان حتی در خرید مایحتاج ضروری خود مانده‌اند
دکتر آیدین تاجری دبیرکل هلدینگ یونا

Telegram: 00 98 912 346 48 44 Phone : 00 98 ( 021 ) 26 64 28 90 & 26 64 20 13

www.silkroadstar.com www. younaclub.com Email: silkroadstarsit@gmail.com

PROUD TO BE YOUNA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.