دسته‌بندی نشده

آشنایی با مفاهیم اصلی صادرات

صادرات مستقیم و غیرمستقیم، مزایا و معایب صادرات، فرایند صادرات و عوامل محیطی تاثیرگذار بر آن، انواع روش‌های پرداخت در صادرات، اصول مذاکره در معاملات بین‌الملل و مراحل تشریفات گمرکی پرداخته می‌شود.
صادرات عبارت است از ارتباط و کار کردن با بازارهای حرفه‌ای و حرفه‌ای‌های بازار در آن سوی مرزها. صادرات نقطه آغاز ارتباط برقرار کردن با دیگران و راهی برای کسب درآمد ارزی است که در برقراری موازنه تجاری و ایجاد تعادل اقتصادی کمک شایانی می‌نماید.
تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که تمرکز ذهنی آن‌ها روی عقلانیت و رابطه است، در مقایسه با افرادی که بر کار و احساس تمرکز دارند، رضایت بیشتری دارند. تعصبات شناختی نیز بر تصمیم‌گیری و مذاکره اثرگذار است.
چگونگی انعکاس وضعیت در ذهن را نقشه ذهنی می‌گویند که این نقشه ذهنی در مذاکره تاثیرگذار است. اینکه ما پیروز هستیم یا شکست می‌خوریم و اینکه با چه دیدی وارد مذاکره شویم، کاملاً مهم است. نتایج مذاکرات نشان می‌دهد افرادی که از اول مذاکره ناامید هستند و احتمال موفقیت خود را اندک می‌دانند از شانس بیشتری برای پیروزی برخوردارند. علتش هم این است که افراد ناامید همه تلاش خود را انجام می‌دهند، اما افراد دیگر مغرورانه وارد جلسه می‌شوند. افراد امیدوار غالباً از رهیافت تلفیقی و افراد ناامید از رهیافت توزیعی استفاده می‌کنند.
باید بدانیم که رفتارهای ما براساس ادراکات‌مان از موفقیت شکل می‌گیرد و این طور نیست که فکر کنیم ادراکات دیگران کاملاً شبیه ادراکات ماست. معمولاً افراد در مذاکرات باید سعی کنند که منافع خود و دیگران را تامین کنند، البته با ادراکاتی که از خود، افراد و موقعیت دارند که این نیز نشات گرفته از ایجاد منافع مشترک است. مثلاً شاید تضمین امنیت شغلی برای کارکنان مهم‌تر از اضافه حقوق باشد و در صورتی که سازمان او را رسمی کند، راضی شود. برای ارزیابی، بهترین و بدترین نتایج را در نظر گرفته، آنگاه به منافع دو جانبه می‌اندیشیم.
دکتر آیدین تاجری دبیرکل هلدینگ یونا

Telegram: 00 98 912 346 48 44 Phone : 00 98 ( 021 ) 26 64 28 90 & 26 64 20 13

www.silkroadstar.com www. younaclub.com Email: silkroadstarsit@gmail.com

PROUD TO BE YOUNA

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.